Kanarya Salmaları Nasıl Olmalı 

Kanarya Salmaları Nasıl Olmalı Salmalar pek çok kuşun birlikte, doğal ortamlarına yakın tarzda yaşamalarına olanak sağlamak amacıyla hazırlanan kapalı ve geniş alanlardır.

Kanarya Salması Nasıl Olmalı

En ufak salma, 120 santim uzunluğunda, 60 .santim yükseklik ve eninde, küçük delikli kafes telleriyle Kanarya Salmalarıkapatılmış, tabanı çinko levha ile kaplı, evin elverişli bir yerine yerleştirilmiş kuş kümesidir.

Tabanına kuşlar için gerekli olan kum serpilir, yemlikler, suluklar ve uçuşu engellemiyecek biçimde tünekler yerleştirildiğinde 8-10 kanaryanın birlikte yaşayabileceği bir yuva hazırlanmış olur. Bakım ve temizliğinin yapılabilmesi için kafes kapısı yeterince büyük olmalıdır.

Yemlik, suluk, banyoluk ve yemişliklerin dıştan konulması bakımda büyük kolaylık sağlar. Bu nedenle hem doğal amaçla kullanılan kapıların hem üe banyoluk, yuvalık, vs. nin asılacağı özel kapıların bulunması yararlıdır.

Kimi kere, evin rüzgâr almayan, soğuk tutmayan bir yanı, bir odası veya bahçenin kuytu, ı;ık bir köşesi, salma haline getirilebilir. Böyle geniş ve büyük salmalarda pek çok kanarya bir arada yetiştirilebilir.

Küçük ağaççıklarla, sarmaşıklarla buraya doğal ve sevimli bir hava kazandırılıp kanarvalarm bu ortam içinde keyifle uçuşmaları, çiftleşmeleri, yavrulamaları gözlenebilir.

Bu kuşkusuz çok büyük bir zevktir. Ancak ötücü kuş yetiştirmede, salmanın kaliteli yavru elde edilmesine pek olanak tanımayacağı, seçme ve yönlendirmelerin bu gerıiş ortam içinde etkisiz kalacağı muhakkak gibidir.

Kanarya Salmaları

Kanarya Salmaları

Kanarya Salmaları

Kanarya Salmaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir