Ada Çayı,Kadınlara Faydası,Kullanılışı  | Sağlık Bilgileri |

Adaçayı hakkında bilgi,Ada Çayının Hazım Yollarına Etkisi Çok Fazladır :

Ada Çayı
Ada Çayı,Vücuttaki bütün salgı bezelerini ve bilhassa Böbrek üstü bezelerini dengeli şekilde çalıştırarak bedeni ve ruhi zafiyeti, ruhen çöküntüyü önler, varsa zamanla giderir İnsanın sıhhatli ve dinç kalmasına yardım eder Başlamış olan saç dökülmesini durdurur.

Mide ve barsakları kuvvetlendirir, bunların çalışmalarını düzenlemek suretiyle hazımsızlık, iştahsızlık, sinir ve spazmdan ileri gelen kusmaları «giderir .

Mide ülseri, gastritte çok fayda verir.

Barsaklardaki fazla gazı önler, her nevi iştiali (veremlilerde görülen ishal de dahil) çabucak geçirir.

Sarsaklardan vücudun zehirlenmesini önleyerek, çeşitli hastalıklara ve bu arada kansere karşı da korur – Şeker hastalarına da büyük fayda sağlar, insülin sarfını azaltır – Çeşitli ekzamaların geçmesine yardımcı olur.

Ada Çayı Kuvetlendirici ve Denge Sağlayıcıdır

Vücuttaki bütün salgı bezelerini ve bilhassa Böbrek üstü bezelerini dengeli şekilde çalıştırarak bedeni ve ruhi zafiyeti, ruhen çöküntüyü önler, varsa zamanla giderir İnsanın sıhhatli ve dinç kalmasına yardım eder Başlamış olan saç dökülmesini durdurur.

Ada Çayı Sinir Sistemine Etkilidir 

Ruhi yorgunluk, sürmenaj, sinir zafiyeti, sinir krizleri, melankoli, bezginlik, başdönmesi, el ayak titremesi, felçlerde çok fayda verir, kısa zamanda iyileşmeye yardım eder,

Ada Çayının Ter Kesici Etkisi Büyüktür

Ellerin ve koltuk altının fazla terlemesini, zayıf ve bilhassa veremlilerde görülen gece terlemelerini geçirir, onların halsiz düşmesini önler Derinin yanık kısımları bunun çay île pansuman yapılırsa çabuk deri bağlar ve iyileşir.

Ada Çayının Nefes Yollarına Etkisi 

Astım, müzmin bronşit vesair nefes yolları hastalıklarında çok fayda verir, nöbet gelmesini önler Damar sertliği ve unutkanlığı önler, varsa zamanla iyileşmesini sağlar.

Ada Çayının Kadınlara Faydası 

Pek çok hanımda görülen, kadınlık hormonu eksikliğini giderek onların cinsel hayatlarının normal olmasını ve hamile kalmalarını temin eder (kısırlığı giderir) Hanımlarda cinsel arzuyu çok artırır Orta yaşlarda ay halinin kesilme devresinde görülen çeşitli rahatsızlıkların hafif geçmesine yardım eder.

Emziklilerde süt miktarım azaltır, göğsün sütle şişmesini önler

Ada Çayının Kullanılışı 

Yağlı et – Balık, Dolma içi, Sebze – et suları,bazı sebze yemeklerine – 1 litre kaynar suya 15 gr. konur, 10 dakika dilendirilip süzülür, yemeklerden önce birer bardak içilir günde 3-4 bardak yeterlidir.

NOT : Fazla içilmesi veya koklanması ağızda geçici kuruluk yapar.

Peklik yapabilir, peklik olanlar da bunu az ve seyrek kullanmalıdır, Karaciğer iltihabı olanlar Adaçayı kullanmamalıdır.

Emzikli hanımlarda sütü azaltır.

Tansiyonu yüksek olanlar bunu günde 1 defa ve az miktarda almalı.

Hamileler bunu kullanmamalı.

Erkeklerde cinsel gücü azaltır,

Ada Çayı

Ada Çayı

Ada Çayı

Bir cevap yazın