Çiçekler Nereye Konmalı?

Çiçekler Nereye Konmalı,Şimdi gerek güzel manzaralı ve renkli yaprakları, gerekse gösterişli fevkalade güzel çiçekleri için yetiştirilen süs saksı bitkilerini evleri süslemek için nerelere koymak, yerleştirmek gerekir?

Oda, salon ve hollere konacak saksı çiçekleri ev sahibinin arzusuna ve zevkine göre değişik yerlere konur. Bu konuda çiçek sevenler âdeta bir dekoratör gibi hareket etmelidirler.

Çiçekli salon Bitkileri Nereye Konmalı

Bunlar güneşten ve aydınlıktan hoşlandıklarından pencerelerin iç kenarlarına veya pencere önlerindeki sehpalara koymalıdır. Çift kanatlı pencereleri olan evlerde askılı raflar yaparak küçük saksılardaki çiçekleri özellikle kaktüsleri burada yetiştirmek gerekir.

Yüksek Boylu Yapraklı Bitkiler Nereye Konmalı

Lastik ağacı, deve tabanı, salon palmiyeleri, aralya v.s. gibi uzun ömürlü, yüksek boylu ve büyük yapraklı süs bitkilerini hollere, oda ve salonların köşelerine veya büyük pencerelerin bulunduğu yerlere yakın koymak çok isabetli olur. Bunların bulundukları yerde döşemeyi kirletip bozmamaları için saksılarının altına birer kap koymak gerekir.

Yapraklı Küçük Saksı Bitkileri Nereye Konmalı

Eğrelti, yaprak begonyası, sansiverya, peperomiya gibi gösterişli yapraklan için yetiştirilen saksı bitkileri dolap, masalar veya sehpalar üzerine konur.

Sarkık Çiçekler Nereye Konmalı

Kordela çiçeği, duvar sarmaşığı, sarkık begonya gibi sarkık çiçekler tahta veya demirden yapılmış muhtelif şekillerdeki muhtelif sehpalar yahut oda ve salonlarda duvar köşelerindeki raflar üzerine konur.

Son zamanlarda apartmanlarda oda veya salonlar arasındaki kapıların, bölmelerin üst kısımlarını uzun ömürlü, güzel yapraklı sarılıcı bitkilerle süslemek moda haline gelmiştir.

Bunun için saksı içerisindeki bir küçük yapraklı ve üzeri beyaz lekeli sarılıcı devetabanı gibi bitkiler kullanılır. Bu sarılıcı bitkiler bölme veya kapıların kenar diplerine konur. Büyüyen ve uzayan dalları duvarlara sardırılarak güzel bir manzara oluşturur.

Çiçekler Nereye Konmalı

Çiçekler Nereye Konmalı

Çiçekler Nereye Konmalı

Bir cevap yazın